Dzisiaj o godzinie 10.00 służby ratownicze odebrały zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Szklary Dolne. Na miejsce natychmiast zadysponowano zastępy z JRG Polkowice, miejscową OSP, zespół ratownictwa medycznego oraz policję.

Na miejscu zdarzenia ratownicy zastali rozbity samochód osobowy marki Peugeot 607. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca pojazdem osobowym na łuku drogi straciła panowanie nad pojazdem, wpadła w poślizg, a następnie samochód obrócił się i wpadł do rowu, gdzie z impetem uderzył w betonowy przepust. Poszkodowanej kobiecie udzielono pierwszej pomocy – została ona przetransportowana przez Zespół Pogotowia Medycznego do szpitala w Lublinie. Doznała ona ogólnych potłuczeń, złamania żuchwy i urazu twarzoczaszki. Pasażer, który z nią podróżował na szczęście nie odniósł żadnych obrażeń.

Podczas prowadzenia podstawowych czynności przez funkcjonariuszy policji okazało się, że kobieta nie posiadała uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Wstępną przyczyną tego zdarzenia było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

Strażacy na miejscu stwierdzili również wyciek substancji ropopochodnej do strumienia nad którym zawisł pojazd. Ratownicy zabezpieczyli go za pomocą snopków siana. Niezwłocznie zadysponowano  samochód ratownictwa chemicznego z JRG 2 Legnica wchodzący w skład Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Chemicznego „Legnica-2 „. Strażacy wykorzystali specjalistyczny rękaw, dzięki któremu można było całkowicie zapobiec rozprzestrzenieniu się substancji w wodzie.

Siły i środki

  • 530[D]90 – SOp Suzuki Grand Vitara – KP PSP Polkowice
  • 531[D]22 – GBA Iveco Eurocargo 150E28 – JRG Polkowice
  • 531[D]25 – GCBA MAN TGM 18.340 – JRG Polkowice
  • 539[D]85 – GBA Star 244 – OSP Szklary Dolne
  • 362[D]60 – SCRchem Scania P360 – JRG 2 Legnica
  • S5 – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Polkowice
  • P6 – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Polkowice
  • B997 – Kia Cee’d SW II – WRD KPP Polkowice

o autorze

Waldemar Szańkowski
Od wielu lat interesuję się pracą strażaka czy też policjanta. Od około 2 lat zacząłem interesować się również fotografią. Z aparatem jestem na miejscu zdarzeń drogowych, pożarów i innych zdarzeń, w których interweniują służby mundurowe. Już niebawem podejmę pracę w MSW.