28 maja 2021 roku o godzinie 22:35 do Dyżurnego Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu po zdarzeniu drogowym na drodze wojewódzkiej koło miejscowości Wierchlesie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia oraz przeprowadzeniu rozpoznania kierujący działaniem ratowniczym ustalił, że po zderzeniu samochodu osobowego z ciężarowym zapalił się samochód osobowy.  Samochód osobowy w wyniku zderzenia znalazł się na środku drogi, natomiast samochód ciężarowy przewrócony na bok znajdował się w rowie wraz z przewożonym na naczepie pojazdem budowlanym. Podczas zderzenia zbiornik paliwa samochodu ciężarowego został uszkodzony. Kierowca ciągnika siodłowego o własnych siłach opuścił kabinę pojazdu i znajdował się pod opieką zespołu ratownictwa medycznego.

W kierunku pożaru podano prąd gaśniczy wody oraz jeden prąd piany gaśniczej.

Po ugaszeniu samochodu osobowego potwierdzono, że pojazdem podróżował jedynie kierowca, który poniósł śmierć wewnątrz samochodu.

Strażacy przepompowali paliwo z uszkodzonego zbiornika paliwa do pojemników zastępczych.

W działaniach uczestniczyło łącznie 9 zastępów PSP i OSP w sile 34 strażaków, w tym grupa operacyjna komendanta powiatowego PSP w Strzelcach Opolskich.

Źródło: KW PSP Opole 

o autorze

Redakcja/Łukasz