Wczoraj wieczorem na autostradzie A2 pod Warszawą doszło do poważnego wypadku drogowego. Strażacy musieli użyć narzędzi hydraulicznych.

Wypadek miał miejsce po godzinie 22 za węzłem Konotopa na nitce w kierunku Poznania. Brały w nim udział cztery pojazdy: dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe. Siła zderzenia ciężarówek była tak duża, że kabina jednej z nich została zmiażdżona, w środku został uwięziony ranny kierowca.

Pierwszy raz wycinaliśmy piłą łańcuchową płat naczepy, aby zrobić dostęp dla narzędzi hydraulicznych, którymi dopiero rozpierając i wycinając po kawałku zmiażdżone drzwi kabiny mogliśmy uwolnić poszkodowanego kierowcę. Tym razem jednostka PSP z Pruszkowa była tuż przed nami – dobre (od początku) dobre decyzje i poukładana błyskawicznie współpraca zakończyła się bardzo szybkim uwolnieniem i wydobyciem poszkodowanego na desce ortopedycznej. Kierowca przytomny został przekazany zespołowi karetki – relacjonuje Dariusz Stachlewski z OSP Ożarów Mazowiecki.

Ranny kierowca trafił do szpitala. Oprócz niego pomocy wymagał również kierowca samochodu osobowego.

W działaniach brały udział zastępy z JRG Błonie, JRG Pruszków, JRG 2 i 16 Warszawa, OSP Ożarów Mazowiecki, OSP Piastów i OSP Moszna oraz ZRM, Policja i służby autostrady.

328/2020SRT MercedesGCBA TatraCL-360 Mercedes18.08.2020Trasa A2 (454km w kierunku Poznania)WYPADEK 2 samochodów…

Opublikowany przez Straż Pożarna OSP-Ożarów Maz. Wtorek, 18 sierpnia 2020

Foto. OSP Ożarów Mazowiecki

o autorze

Redakcja/Łukasz