W niedzielę, 1 października około godziny 19.20 na 181 kilometrze autostrady A4 w kierunku Wrocławia na wysokości Strzelina doszło do wypadku.

W czasie dojazdu na miejsce zdarzenia strażacy JRG Strzelin i OSP Wiązów najeżdżają na inny wypadek z udziałem dwóch ciężarówek i samochodu osobowego. Ze względu na małą ilość sił i środków zadysponowane zostają zastępy z JRG Oława, JRG 4 Wrocław, OSP Owczary i Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Według wstępnych ustaleń po kolizji na 182 kilometrze utworzył się zator, samochody zwolniły lub zatrzymały się całkowicie. W korku jechał ciężarowy DAF, osobowa Alfa Romeo i kolejna ciężarówka marki DAF. Kierowca tego ostatniego z niewiadomych przyczyn nie zauważył stojących przed nim samochodów i z całą prędkością uderzył w osobówkę, którą jechały trzy osoby i kolejną ciężarówkę.

W wyniku tego zderzenia na miejscu zginęły dwie osoby, a trzecia w stanie ciężkim została przetransportowana śmigłowcem do wrocławskiego szpitala. Kierowca samochodu ciężarowego, obywatel Ukrainy został lekko ranny, badanie alkomatem wykazało, że miał 0.42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Wszelkie działania zakończono po godzinie 4 rano.

Foto. Strzelin998

o autorze

Redakcja/Łukasz