18.06.2008 (środa) , około godziny 18:15, na 193 kilometrze autostrady A4, w kierunku Wrocławia zdarzył się wypadek. W miejscowości Przylesie naczepa TIR-a przewróciła się na inne pojazdy.

W zdarzeniu brało udział 8 pojazdów osobowych oraz 1 bus. Dwie osoby zostały ranne, lecz natychmiast trafiły do miejscowych szpitali, gdzie zostały hospitalizowane. Szczęśliwie, nikt nie zginął.

To cud że nikt nie zginął – mówią brzescy strażacy. Na autostradzie A4 doszło do karambolu. Trasa w kierunku na Wrocław jest zablokowana. Na 193 kilometrze przy węźle Przylesie doszło do karambolu 8 pojazdów. Samochód ciężarowy nie wyhamował gdy przed nim doszło do kolizji i z naczepą przewrócił się na jadące samochody w tym bus i zmiażdżył je. 2 osoby zostały ranne. Zostały przewiezione do szpitala.”

Wypadek wyglądał bardzo groźnie, lecz poszkodowani zdołali wydostać się ze zmiażdżonych aut o własnych siłach. Strażacy nie musieli używać narzędzi hydrauliki siłowej. Dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku prowadzi policja.

Informacje – brzeg24.pl

Zdjęcia – Sebastian Bar, Wojciech Telecki

o autorze

Redakcja