Dzisiaj, tj. 15 listopada 2017 roku około godziny 18:00 doszło do tragicznego w skutkach wypadku drogowego na Drodze Krajowej nr 36 (trasa Kobylin-Smolice) w powiecie krotoszyńskim.

Na trasie między Kobylinem, a Smolicami doszło do zderzenia pojazdu ciężarowego marki Iveco z samochodem osobowym Opel Meriva. Na miejscu śmierć poniosła osoba podróżująca autem osobowym, a pozostałe trzy z tego auta trafiły już do szpitala w Krotoszynie.


Według wstępnych informacji wynika, że kierujący samochodem osobowym Opel Meriva na gostyńskich tablicach rejestracyjnych poruszając się od strony Starego Kobylina w kierunku Smolic rozpoczął wyprzedzanie kilku pojazdów, lecz niestety z przeciwnej strony nadjeżdżał prawidłowo poruszający się samochód ciężarowy marki Iveco. Kierujący ciężarówką nie zdążył wyhamować i doszło do czołowego zderzenia. Osobówka odbiła się od pojazdu ciężarowego i wpadła do przydrożnego rowu.

Obecnie na miejscu wprowadzone zostały objazdy, a policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności tragicznego wypadku.

 

foto: OSP Kobylin

o autorze

Szymon Prukała