W dniu 15 września ok. godziny 20:50 Dyżurny MSK w Poznaniu otrzymał zgłoszenie o wypadku na drodze Wojnowice – Buk. Od razu wysłał na miejsce wypadku jednostkę OSP Buk, powiadomił Pogotowie Ratunkowe w Buku i w Poznaniu oraz poinformował PSK w Nowym Tomyślu, które wysłało do akcji jednostkę OSP Opalenica, OSP Wojnowice, a także wóz ratownictwa technicznego z KP PSP w Nowym Tomyślu.

Jako pierwsza na miejsce zdarzenia dotarła karetka Pogotowia Ratunkowego z Buku, która zastała samochód marki OPEL VECTRA, który na prostej drodze uderzył w drzewo. W środku znajdowało się ranne małżeństwo. ZRM natychmiast zajął się udzieleniem pierwszej pomocy medycznej.

Po dojechaniu na miejsce, strażacy przy pomocy sprzętu hydraulicznego wyciągnęli poszkodowanych, a także zabezpieczyli i oświetlili miejsce działań.

Ranne małżeństwo, mieszkańców Dusznik Wlkp. przetransportowano do szpitala w Poznaniu. Mężczyzna w wyniku wypadku doznał złamania uda i ogólnych potłuczeń, a kobieta odniosła mocne obrażenia głowy. Przyczynę wypadku bada policja.

Środki biorące udział w akcji:

– karetka pogotowia „FALCK” z Buku,

– karetka pogotowia z Poznania,

– dwa zastępy OSP Buk (GBA ; GBA),

– dwa zastępy OSP Opalenica (GBA 1,5/16 ; FORD TRANSIT GLM),

– jeden zastęp OSP Wojnowice (GBM 2,5/8),

– jeden zastęp KP PSP Nowy Tomyśl (SLRT),

– dwa radiowozy z WRD w Nowym Tomyślu.

OPRACOWANIE: Bartosz Meler

o autorze

Redakcja