W czwartek (2.03) przed godziną 10:00 na drodze wojewódzkiej 801 w Gołębiu doszło do wypadku, w którym uczestniczył bus pasażerski, wykonujący kurs rejsowy z Dęblina do Puław. Auto zjechało z wysokiego nasypu i przewróciło się na bok.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano zastępy Państwowej Straży Pożarnej z JRG KP PSP Ryki (Posterunek PSP w Dęblinie) i JRG KP PSP Puławy, a także 4 zespoły Państwowego Ratownictwa Medycznego, zespół Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i policjantów. Przybyła również grupa operacyjna z KP PSP w Puławach.

Jak ustalono z chwilą przyjazdu ratowników wszyscy podróżujący byli poza pojazdem. Z informacji przekazanych przez Zastępcę Komendanta Powiatowego PSP w Puławach bryg. Krzysztofa MORAWSKIEGO, wynika, że auto zostało postawione na kołach przez podróżujące nim osoby. W wyniku zdarzenia doszło do uszkodzenia instalacji paliwowej pojazdu i wycieku paliwa. Sprawna reakcja kierowcy i ratowników zapobiegła powstaniu pożaru.

Od rzecznik prasowej puławskiej policji mł. asp. Ewy REJN-KOZAK dowiedzieliśmy się, że troje pasażerów oddaliło się z miejsca zdarzenia jeszcze przed przybyciem służb ratowniczych, natomiast do szpitali w Puławach, Rykach i Dęblinie przewieziono 9 osób, które uskarżały się na drobne potłuczenia.  Jedna osoba z niewielkimi obrażeniami ciała została przetransportowana przez zespół LPR do Lublina.

Kierowca busa był trzeźwy. Przyczyny wypadku nie są na razie znane. Na czas działań ratowniczych ruch na drodze wojewódzkiej 801 w miejscu zdarzenia był wstrzymany.

Foto, tekst/powisle112.info

o autorze

Redakcja/Łukasz