We wtorek, 27 czerwca późnym popołudniem na drodze wojewódzkiej nr 801 w Józefowie doszło do poważnego wypadku z udziałem samochodu osobowego i ciężarówki.

Informację o zdarzeniu dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Otwocku otrzymał około godziny 18, na miejsce zadysponowano zastępy z JRG Otwock i OSP Świdry Małe. Po dojechaniu na miejsce okazało się, że w zniszczonej osobówce znajduje się zakleszczony kierowca.

Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i ewakuacji rannego z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. W trakcie opatrywania została podjęta decyzja o transporcie do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, w związku z tym SK KP PSP zadysponowało na miejsce trzy zastępy z OSP Wólka Mlądzka, Karczew i Otwock-Jabłonna, które miały za zadanie zabezpieczyć lądowanie śmigłowca i zneutralizować płyny eksploatacyjne z rozbitych samochodów.

Po przekazaniu rannego załodze LPR zastępy OSP Świdry Małe i Karczew pozostały na miejscu aby pomóc policji w czynnościach i kierować ruchem.

Kierowcy ciężarówki nic się nie stało.

Foto. OSP Świdry Małe i OSP Otwock-Jabłonna

o autorze

Redakcja/Łukasz