24 października około godziny 9.17 do SK KM PSP w Tychach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Bojszowach na ulicy Gościnnej.

Ze zgłoszenia wynikało, że w zdarzeniu brały udział dwa samochodu osobowe Audi i Dacia, a jeden z kierowców jest zakleszczony w swoim pojeździe. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy OSP Bojszowy (GBA), OSP Bojszowy Nowe (GBA), JRG Tychy (GBAPr, GCBARt, SCRt), ZRM i patrole bieruńskiej Policji.

Po przybyciu na miejsce zgłoszenie potwierdziło się. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, a następnie przystąpili do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym z samochodu Dacia oraz wykonaniu dostępu i ewakuacji nieprzytomnego młodego mężczyzny z wraku Audi. W sumie do szpitala trafiły dwie osoby.

Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, ze kierujący Audi wyprzedzał Dacię, która uderzyła w jego prawy bok powodując utratę panowania nad pojazdami. Audi z ogromna siłą uderzyło w przydrożne drzewo, a Dacia wypadła z drogi i zatrzymała się kilkanaście metrów dalej w przydrożnym rowie.

112Tychy.pl

o autorze

Redakcja/Łukasz