20 marca 2017 roku po godzinie 11 Stanowisko Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Polkowicach odebrało zgłoszenie o wypadku drogowym na ulicy Kopalnianej w Polkowicach. Do zdarzenia doszło na skrzyżowaniu Kopalnianej z wjazdem na szyb Polkowice Główne.

Doszło do zderzenia pojazdu dostawczego marki Fiat Ducato oraz pojazdu ciężarowego z naczepą MAN. Kierujący MANem poruszał się główną drogą w kierunku krajowej trójki. Kierujący Fiatem wyjeżdżał z kopalni – nie ustąpił On pierwszeństwa, wjechał na skrzyżowanie gdzie doszło do zderzenia. MAN wylądował w przydrożnym rowie, natomiast doszczętnie zniszczony FIAT pozostał na środku drogi. Zniszczenia zarówno w pojazdach jak i infrastrukturze są duże. Podczas zderzenia z busa wyleciał kilkuset kilogramowy alternator, który rozerwał prawą część busa.

Poszkodowane zostały dwie osoby – kierujący TIRem został przewieziony do placówki medycznej na badania, natomiast kierujący busem po przebadaniu pozostał na miejscu zdarzenia. Patrząc na ogrom zniszczeń to cud, że nikt nie odniósł poważnych obrażeń.

W tym samym czasie w gminie Radwanice rozpoczął się cykl ćwiczeń dla strażaków – ze względu na małą ilość ratowników z JRG Polkowice nie biorących udziału w ćwiczeniach, do tego wypadku drogowego zadysponowano zastęp z JRG Lubin.

Ruch w miejscu zdarzenia odbywał się bez większych utrudnień. Zablokowany został zjazd na krajową trójkę w kierunku Lubina.

Siły i środki :

481[D]40 – SLRt Renault Mascot – JRG Lubin

531[D]21 – GBA Mercedes Benz Atego – JRG Polkowice

539[D]55 – SLRt Daewoo Lublin – OSP Sobin

D 06 16 – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Polkowice

B980 – Kia Cee’d – WRD KPP Polkowice

Służby drogowe

Tekst, foto. Waldemar Szańkowski 

o autorze

Redakcja/Łukasz