Fatalny wypadek w miejscowości Rudka koło Ostrowca Świętokrzyskiego na drodze krajowej numer 9 Radom – Rzeszów. We wtorek rano zderzył się tu saab z volkswagenem transporterem. W każdym z aut jechało po pięć osób, aż osiem trafiło do szpitali. Piątka z saaba jest ciężko ranna.

Pierwszy sygnał strażacy dostali o godzinie 6.38. Według pierwszych ustaleń kierowca samochodu osobowego marki saab na opatowskich numerach rejestracyjnych, którym podróżowała piątka młodych ludzi – kierowca wiózł ich na egzamin prawa jazdy do Radomia – na niebezpiecznym odcinku drogi krajowej numer 9 wyprzedzał na podwójnej ciągłej, wpadł w poślizg, stracił panowanie nad pojazdem i zaczął sunąć bokiem po lewym pasie.

adący z naprzeciwka volkswagen transporter, który podróżowała piątka pracowników z firmy z Suchedniowa jadących na budowę obwodnicy w Ostrowcu uderzył w tył saaba. W wyniku zderzenia wszyscy pasażerowie saaba zostali ciężko ranni, trafili do szpitala w Ostrowcu, dwie osoby są w stanie ciężkim. Trzech pasażerów volkswagena z lekkimi obrażeniami odwieziono do szpitala w Starachowicach.

55-letni kierowca volkswagena transportera powiedział nam: – Widziałem jak saab wyprzedza na podwójnej ciągłej i jak wpada w poślizg. Bokiem sunął po moim pasie. W ostatniej chwili próbowałem go ominąć , nie udało się.

Droga numer 9 Radom – Rzeszów była przez kilka godzin zablokowana od węzła Boksycka w Ostrowcu do Kunowa. Policja kierowała podróżujących na objazdy.

o autorze

Redakcja