Wczoraj wieczorem na drodze krajowej nr 8 – obwodnicy Augustowa doszło do wypadku z udziałem ciężarówki. Druhowie z OSP Raczki mieli problem z dojazdem na miejsce zdarzenia.

Zdarzenie miało miejsce przed godziną 19 na wysokości miejscowości Wronowo. W ciężarówce przewożącej torf prawdopodobnie pękła opona w wyniku czego kierujący stracił panowanie nad zestawem zjechał z drogi i uderzył w skarpę. Mężczyzna został uwięziony w zniszczonej kabinie.

Na miejsce zadysponowano między innymi dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Raczkach, które miały problem z dojazdem. Niestety w naszym rejonie korytarz życia dla służb ratunkowych jest pojęciem nieznanym i mieliśmy spore kłopoty z dojazdem na miejsce ze względu na zawracające lub pchające się pod prąd pojazdy – napisali druhowie na swojej stronie.

Druhowie, kiedy już dotarli na miejsce wspólnie z innymi jednostkami wykonali dostęp do poszkodowanego przy użyciu narzędzi hydraulicznych i ewakuowali go ze zniszczonego ciągnika. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Foto. OSP Raczki

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl