&W dniu 19 listopada 2009 roku o godzinie 16:59 do odziału ratunkowego szpitala powiatowego w Grodzisku Wielkopolskim wpływa zgłoszenie o wypadku na trasie Opalenica – Grodzisk Wlkp. na wysokości wsi Urbanowo. Dyspozytor natychmiast wysłał karetkę oraz powiadamia pozostałe służby ratunkowe.

[galeria=2,prawa]Na miejsce akcji oprócz karetki pogotowia udaje się: jeden zastęp z OSP Opalenica na samochodzie GBA 1,2/20, jeden zastęp z JRG Nowy Tomyśl na samochodzie SLRt oraz jeden zastęp z JRG Grodzisk Wlkp. na samochodzie SLRt.

Po dojeździe na miejsce akcji do zadań strażaków należało zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz odłączenie akumulatorów w obu samochodach. Poszkodowani zostali przetransportowani do szpitala w Grodzisku Wielkopolskim przed przyjazdem straży. Do szpitala trafiła trójka poszkodowanych z Forda Fokusa oraz jeden poszkodowany z Fiata Dukato. Jeden z poszkodowany z Forda został przetransportowany do Poznańskiego szpitala ze względu na uszkodzenia szczęki. Przyczyną wypadku było nie ustąpienie pierwszeństwa przez kierowcę Fiata, który wyjechał od strony wsi Terespotockie.

zdjęcia: Kuba Czekała

o autorze

Redakcja