W dniu wczorajszym, 27 kwietnia 2009 roku, około godziny 10:30 doszło do wypadku drogowego na drodze nr 8 w pobliżu Jordanowa Śląskiego pod Wrocławiem. W wyniku wypadku w szpitalu zmarła 12 letnia dziewczynka, pasażerka jednego z aut biorących udział w zdarzeniu.

Zgłoszenie telefoniczne dotyczące zdarzenia było bardzo dramatyczne. Wypadek dwóch samochodów osobowych, osoby poszkodowane, nieprzytomne dziecko. Na miejsce natychmiast zostaje zadysponowany zastęp najbliższej OSP z Jordanowa Śląskiego oraz dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kątach Wrocławskich. Na miejsce udaje się także oficer operacyjny Komendy Miejskiej z Wrocławia.

[galeria=8,prawa]Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu OSP Jordanów Śląski, dowódca przeprowadza krótkie rozpoznanie. W jego wyniku stwierdza, iż w kolizji biorą udział auta osobowe. W pojeździe marki Nissan jest uwięziona kobieta, poszkodowane, nieprzytomne dziecko leży na jezdni, koło auta. Ratownicy natychmiast przystępują do uwalniania osoby poszkodowanej za pomocą sprzętu hydrauliki siłowej oraz udzielania pierwszej pomocy nieprzytomnemu dziecku. Na miejscu pojawiają się karetki pogotowia ratunkowego, przybywają także zastępy PSP z Kątów Wrocławskich. Ratownicy zabezpieczają także lądowanie przybyłego na miejsce śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który w późniejszym czasie transportuje poszkodowaną dziewczynkę do jednego z wrocławskich szpitali. Po uwolnieniu osoby zakleszczonej, zostaje ona przekazana zespołowi pogotowia i wraz z najlżej poszkodowanym kierowcą drugiego auta odjeżdżają oni karetkami do szpitala.

Jest to kolejny tak poważny wypadek w tym miejscu. Tym razem okazał się on bardzo tragiczny w skutkach, nie udało się uratować najmłodszej ofiary tego wypadku. Dochodzenie w sprawie przyczyn wypadku prowadzi policja drogowa.

Zdjęcia dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej Jordanów Śląski.

Autor – Tomasz Pluta

o autorze

Redakcja