W miniony weekend straż pożarna interweniowała w 7 wypadkach na drogach powiatu pilskiego, aż 5 z nich miało miejsce na odcinku drogi krajowej nr 10 Piła – Stara Łubianka.

Do najtragiczniejszego wypadku doszło w dniu 17.08.2008 o godzinie 12.52 na drodze krajowej nr 10 przed miejscowością Stara Łubianka. Kierująca samochodem osobowym Suzuki Baleno podczas manewru wyprzedzania doprowadziła do czołowego zderzenia z jadącym z naprzeciwka samochodem osobowym Opel Vectra. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba poniosła śmierć na miejscu (kobieta, pasażerka samochodu Opel), a pięć osób odniosło obrażenia, w tym jedno dziecko. Straż pożarna wykorzystując nożyce oraz rozpieraki hydrauliczne uwolniła zakleszczonych kierowców obu pojazdów. Kierowcy z ciężkimi obrażeniami ciała przetransportowani zostali do Szpitala Specjalistycznego w Pile.

Na odcinku drogi krajowej nr 10 w którym miał miejsce wypadek, wprowadzony został w początkowej fazie akcji ruch wahadłowy przez strażaków, a następnie Policja zorganizowała objazd. Akcja trwała ponad 2 godziny.

W działaniach brały udział trzy zastępu straży pożarnej.

Źródło – KP PSP w Pile

o autorze

Redakcja