Tydzień temu na poligonie w Świętoszowie doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu Państwowej Straży Pożarnej.

Jak poinformował nasz serwis ppłk Artur Karpienko, rzecznik prasowy Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej, zdarzenie miało miejsce w poniedziałek 10 czerwca około godziny 22 na terenie poligonu w Świętoszowie, w pobliżu Wzgórza Prezydenckiego. W wypadku drogowym z udziałem samochodu należącego do Państwowej Straży Pożarnej rannych zostało trzech funkcjonariuszy PSP. To pasażerowie pojazdu.

W powyższej sprawie Oddział Żandarmerii Wojskowej w Żaganiu wszczął i prowadzi dochodzenie o czyn z art. 177  par. 1 kk. – poinformował rzecznik. Paragraf ten brzmi następująco: ‘Kto, naruszając, chociażby nieumyślnie, zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, powoduje nieumyślnie wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 § 1, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.’

Prawdopodobnie strażacy brali udział w recertyfikacji ciężkiej grupy poszukiwawczo – ratowniczej USAR POLAND, która przeprowadzona była w dniach 10-14 czerwca na obiektach w Pstrążu.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl