W miniony czwartek, 18.08.2016 r. o godzinie 12:53 do dyspozytora SK KP PSP w Bytowie  wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 20, pomiędzy miejscowościami Tuchomko i Niezabyszewo. 

Na miejsce zdarzenia z udziałem trzech samochodów osobowych zadysponowano dwa zastępy strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Tuchomiu, pojazdami Mercedes ATEGO 1329 oraz Ford TRANSIT. Po dojeździe okazało się, że aż sześć osób zostało poszkodowanych, w tym jedna wciąż była zakleszczona w pojeździe. Siły i środki okazały się niewystarczające, dlatego zadysponowano dwa zastępy strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Bytowie oraz oficera operacyjnego Państwowej Straży Pożarnej w Bytowie. Na miejsce działań przyjechały również trzy Zespoły Ratownictwa Medycznego ze Szpitala w Bytowie.

wyp tuch7
Do działań strażaków należało w pierwszej kolejności udzielenie niezbędnej pomocy przedmedycznej uczestnikom zdarzenia drogowego, uzyskanie dostępu oraz uwolnienie zakleszczonej osoby z pojazdu. W związku  z brakiem wystarczającej ilości karetek pogotowia, a dużą ilością osób poszkodowanych, zastęp z OSP Tuchomie przetransportował jedną osobę ranną do Szpitala w Bytowie.

Po zrealizowaniu tych zadań przystąpiono do zabezpieczenia miejsca zdarzenia, prowadzenia pojazdów w sposób wahadłowy oraz zneutralizowaniu wycieków płynów eksploatacyjnych z pojazdów. Na miejscu obecni byli funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Bytowie, którzy wykonywali niezbędne czynności na miejscu wypadku drogowego.

o autorze

Damian Gliszczyński