W niedzielny wieczór, po godzinie 18:00 służby ratownicze zostały zadysponowane do zdarzenia drogowego na drodze wojewódzkiej nr 618 w miejscowości Lemany (woj. mazowieckie) na trasie Pułtusk- Wyszków.

Po dojechaniu służb na miejsce okazało się, że doszło do zderzenia samochodu ciężarowego marki Scania z samochodem osobowym marki Audi. Jak ustaliła Policja, na prostym odcinku drogi, kierujący osobówką w ostatniej chwili zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się czołowo ze Scanią.

Kierujący samochodem ciężarowym nie doznał większych obrażeń. Jednak siła uderzenia była tak duża, że Audi stanęło w płomieniach. 27-letni kierowca osobówki zginął uwięziony w palącym się pojeździe.

Wypadek w Lemanach
Policja ustala wszystkie okoliczności zdarzenia. Wstępnie wiemy, że osobówką kierował mieszkaniec powiatu wyszkowskiego.

Do zdarzenia zostało zadysponowanych pięć zastępów Straży Pożarnej, Zespół Ratownictwa Medycznego, Policja, Prokurator oraz Pomoc Drogowa. W wyniku wypadku droga była nieprzejezdna przez 7 godzin.Działania zakończono w poniedziałek nad ranem przed godziną 1:00.

Foto: KPP w Pułtusku

o autorze

Redakcja/K