We wtorek 27 kwietnia Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Technicznego ‘BOLESŁAWIEC’ została zadysponowana do zdarzenia na zjeździe z autostrady A4 na drogę S3 w powiecie legnickim.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący ciągnikiem siodłowym z naczepą-cysterną jadąc w kierunku Lubina nie dostosował prędkości i przewrócił się na bok uszkadzając bariery energochłonne.

Pojazdem podróżowało dwóch mężczyzn, pasażer opuścił pojazd o własnych siłach, kierowca został uwięziony w zniszczonej kabinie.

Działania zastępów SGRT Bolesławiec polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , stabilizacji samochodu ciężarowego przy użyciu wyciągarki linowej oraz przy współpracy strażaków z JRG Legnica i OSP Ulesie, wykonaniu dostępu przy pomocy specjalistycznych narzędzi hydraulicznych do osoby poszkodowanej. Po ok. 1,5 godz. uwolniono mężczyznę, którego bez większych obrażeń przekazano dla zespołu ratownictwa medycznego. Działania strażaków z JRG Bolesławiec trwały 3 godz. i 26 minut – informuje st. str. Krzysztof Kaczyński z Komendy PSP w Bolesławcu.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

Foto. KP PSP Bolesławiec 

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz