To nie pierwszy wypadek do którego doszło w okolicach ronda w Bolewicku na drodze krajowej nr. 92 w gminie Miedzichowo. W środę 23 lipca 2008r. godz 7:44 w tył oczekującego w kolejce na wjazd na rondo Forda Mondeo wjechał ciężarowy Mercedes prowadzony przez obywatela Litwy. Ford został dociśnięty do ciężarówki poruszającej się przed nim w tym samym kierunku .

Efektem uderzenia było zmiażdżenie tylnej i przedniej części pojazdu, wewnątrz którego uwięziona została kobieta kierująca samochodem mieszkanka okolic Węgorzewa. Pasażerowi udało się opuścić pojazd o własnych siłach. Do akcji ratowniczej zostały zadysponowane dwa zastępy JRG Nowy Tomyśl oraz OSP Bolewice.

Przy uwalnianiu poszkodowanej ratownicy zmuszeni byli zastosować szeroką gamę specjalistycznego sprzętu ratowniczego, przy pomocy którego po kilku minutach działań udało się kobietę wydobyć i przekazać służbą medycznym.

Można mówić o wielkim szczęściu, że z powstałej z samochodu sterty złomu udało się uwolnić przytomną z ogólnymi obrażeniami osobę. Sprawca wypadku kierowca TIR-a, który uderzył Forda został zatrzymany przez policję z uwagi na jazdę pod wpływem alkoholu.

źródło : KP PSP w Nowym Tomyślu

o autorze

Redakcja