Dzisiaj, kilka godzin temu w Szubinie (woj. kujawsko-pomorskie) przy ul. Sienkiewicza doszło wypadku z udziałem dwóch samochodów. Nieoznakowany radiowóz policyjny marki opel astra zderzył się z samochodem ciężarowym.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Szubin, OSP Szubin i OSP Rynarzewo. Na miejsce przybył również dowódca jednostki z Nakła – oficer operacyjny.

Na miejscu byliśmy o 16:29, krótko po ratownikach medycznych. Musieliśmy uwalniać dwóch rannych, którzy byli uwięzieni w samochodzie. Trzeci, w stanie ciężkim był na zewnątrz. Przewieziono go do szpitala. – powiedział komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nakle, Roman Kłos.

Nie ucierpiał jedynie kierowca ciężarówki. Dwaj funkcjonariusze zmarli, mimo podjęcia czynności reanimacyjnych przez pogotowie. Policjanci pracowali w pionie kryminalnym komisariatu policji w Szubinie. W czasie wypadku byli na służbie.

Na miejscu są policjanci i prokurator, którzy przeprowadzają oględziny. – poinformował nadkomisarz Maciej Daszkiewicz z biura prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji.

Miejsce wypadku oświetlali śledczym strażacy. Na chwilę obecną nie wiadomo, czy wyjazd z Szubina w kierunku Bydgoszczy jest nadal całkowicie zablokowany.

o autorze

Redakcja