Do tego groźnego wypadku wozu bojowego Straży Pożarnej doszło dzisiaj przed południem w pobliżu miejscowości Drwęczno (gmina Orneta). Strażacy jadąc na interwencję związaną z tlenkiem węgla wpadli samochodem w poślizg i przewrócili się na bok. Jak informuje lokalny serwis internetowy – czterech strażaków trafiło do szpitali.

– Najciężej rannego Lotnicze Pogotowie Ratunkowe przetransportowało do Szpitala Wojewódzkiego w Olsztynie. Cały czas był przytomny i według obecnych na miejscu ratowników jego stan jest stabilny – powiedział mł.kpt. Tomasz Gowkielewicz, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Lidzbarku Warmińskim.

dsc-0039-357785
Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej Orneta jechali do miejscowości Dąbrówka, gdzie zostali zadysponowani do interwencji związanej z tlenkiem węgla. W wyniku pechowej wywrotki trzech pozostałych strażaków odniosło lekkie obrażenia, dwóch z nich trafiło do szpitala w Braniewie.

dsc-0037-357786

Na miejscu wypadku ruch odbywa się wahadłowo, panują tutaj bardzo trudne warunki drogowe, jezdnia jest dosłownie oblodzona. Wkrótce pojawi się ciężki sprzęt, który postawi samochód bojowy na koła.

Źródło: lidzbarkwarminski.wm.pl 

 

o autorze

Redakcja