Do wypadku doszło dzisiaj około godziny 14:30 przy ulicy Krępieckiej pomiędzy miejscowościami Świdnik, a Nowym Krępcem. Dwa zastępy z KP PSP w Świdniku jechały do pożaru traw. Niestety pierwszy z nich przewrócił się, gdyż podjął próbę uniknięcia zderzenia z innym samochodem osobowym.54ed901e-32e0-4a33-a20a-72074f605edd

Na wskutek tego kierowca samochodu ratowniczo-gaśniczego zjechał na chodnik, a następnie stracił panowanie nad pojazdem. Wóz bojowy przewrócił się, blokując przy tym całą szerokość jezdni.

Po pomocy ruszyli natychmiast strażacy z drugiego wozu. Kierującego trzeba było uwolnić z wraku wozu za pomocą sprzętu hydraulicznego. Jeden z ratowników w konsekwencji dachowania wypadł  z pojazdu. W wypadku rannych zostało trzech strażaków. Żaden z nich nie stracił przytomności.

Wszyscy zostali zabrani przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala na obserwację. Doznali oni licznych urazów i złamań. Najciężej ranny strażak ma najprawdopodobniej złamany objczyk.

Na miejscu działań znajduje się Policja, która zabezpiecza miejsce zdarzenia. Ulica Krępiecka jest całkowicie zablokowana. Kierowcy powinni pojechać inną drogą.

 Foto: straz.gov.pl

o autorze

Redakcja