Jeden strażak został poszkodowany w wypadku wozu bojowego z JRG Strzyżów. Pojazd jechał do pożaru stodoły w Wysokiej Strzyżowskiej.

W środę (23.12) około godziny 13:40 strażacy zostali wezwani do pożaru stodoły w miejscowości Wysoka Strzyżowska. Na miejsce natychmiast zadysponowano wozy z JRG Strzyżów oraz okoliczne jednostki OSP.

Średni samochód ratowniczo-gaśniczy Mercedes Unimog został zadysponowany na miejsce pożaru, ponieważ wystąpił tam problem z zaopatrzeniem wodnym – podaje mł. bryg. Marcin Betleja z Komendy Wojewódzkiej PSP w Rzeszowie i dodaje – pojazd miał dowozić wodę, dlatego też jechał nim jedynie kierowca.

W miejscowości Dobrzechów na drodze wojewódzkiej 988 kierujący pojazdem strażak stracił panowanie nad nim i na zakręcie wypadł z drogi. Pojazd zatrzymał się w rowie na boku. Strażak, który kierował pojazdem z raną głowy został przewieziony do szpitala. Nikt inny nie został ranny.

Na miejsce zdarzenia najechał ratownik medyczny, który od razu udzielił pomocy medycznej poszkodowanemu. Po chwili dojeżdżały kolejne zastępy strażaków, Zespół Ratownictwa Medycznego oraz Policja. Na miejsce wezwano ciężki, specjalistyczny samochód ratownictwa drogowego, który pomógł postawić na koła uszkodzonego Mercedesa.

Droga 988 na czas prowadzonych działań ratowniczych i uprzątnięcia drogi była nieprzejezdna.

Materiał zamieszczony dzięki Krosno112.pl

(red., fot. Adrian Socha, Jakub Jastrzębski – Krosno112.pl)

o autorze

Krosno112.pl