W środę 29.10.2014 roku około godziny 20:42 do dyżurnego SK KP PSP w pruszczu Gdańskim odebrał zgłoszenie o pożarze stodoły w miejscowości Zła Wieś w gminie Trąbki Wielkie. Do działań zadysponowano zastępy z PSP i OSP.

Niestety jednemu zastępowi nie udało się dojechać na miejsce działań, gdyż zastęp z OSP Rościszewo na jednej z gminnych dróg uległ wypadkowi. Po przyjeździe służb ratowniczych zastano wóz bojowy Jelcz GCBA 5/32, który znajdował się w rowie.

Ze wstępnych ustaleń wynika, iż 23-letni strażak-ochotnik jadący do zdarzenia z nieznanych przyczyn zjechał na prawą krawędź jezdni, uszkodził znak drogowy, a następnie zjechał na przeciwny pas ruchu, po czym stoczył się do rowu i uderzył w drzewo. W pojeździe znajdowali się jeszcze dwaj ratownicy.

Zbadano stan trzeźwości kierującego wozem, który nie miał przy sobie zezwolenia na kierowanie samochodów uprzywilejowanych oraz pozostałych strażaków. Druhowie poszkodowani w wypadku zostali przetransportowani do szpitala przez zespoły PRM na obserwację. Na szczęście ich obrażenia nie były poważne i po kilku godzinach trafili do domu.

W trakcie prowadzonych działań ratowniczych Policja dokonała wstępnych czynności dochodzeniowych, po których przybyły zastęp ratownictwa technicznego z JRG Tczew przystąpił do wyciągania pojazdu z rowu na jezdnię. Uszkodzony wóz trafił do macierzystej jednostki.

Foto: straz.gov.pl

o autorze

Redakcja