Ranni strażacy i zniszczony wóz strażacki to efekt wypadku, do jakiego doszło w Kluczborku.

W sobotę, 4 lipca na drodze krajowej nr 11 na wysokości obwodnicy Kluczborka miał miejsce wypadek z udziałem wozu strażackiego z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Kluczborku. Ze wstępnych ustaleń wiadomo, że wóz strażacki jechał na sygnale i został uderzony w bok podczas wykonywania skrętu w lewo przez ciągnik siodłowy z naczepą, który nagle wyjechał zza innej ciężarówki. W wyniku uderzenia strażacki MAN dachował i wypadł z drogi.

IMG_6085

Jeden strażak został przewieziony do Wojewódzkiego Centrum Medycznego w Opolu, a trzej kolejni trafili z ogólnymi potłuczeniami do szpitala w Oleśnie. Na miejsce został zadysponowany śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który zabrał rannego kierowcę ciężarówki do szpitala we Wrocławiu.

P1110968

W akcji, która trwała prawie sześć godzin udział wzięły siły i środki z JRG Kluczbork, jednostki OSP z miejscowości Byczyna i Kuniów, dźwig z JRG 1 Opole, ciężki samochód ratownictwa drogowego z JRG Brzeg oraz grupa operacyjna Komendy Wojewódzkiej PSP w Opolu.

Zniszczony wóz to średni samochód ratowniczo – gaśniczy z 2009 roku zabudowany przez firmę Stolarczyk na podwoziu MAN TGM 13.280.

Foto.ratownictwo.opole.pl

o autorze

Redakcja