W dniu 09.08.2016 roku zastęp z JRG w Lipsku po zadysponowaniu  do pożaru w miejscowości Wielgie gm. Ciepielów udając się alarmowo samochodem pożarniczym MAN GBA 2/16 w miejscowości Anusin uczestniczył w wypadku drogowym z samochodem osobowym.

Kierowca samochodu strażackiego widząc znajdujący się przed nim, samochód skoda, który zwalniał udrażniając przejazd, przystąpił do manewru wyprzedzania. Gdy samochód MAN znajdował się na wysokości pojazdu osobowego kierowca skody rozpoczął skręt w lewo w drogę w kierunku Anusina. Kierowca samochodu uprzywilejowanego chcąc uniknąć kolizji skierował samochód do rowu uderzając w lewy słupek skody.

lipsko1W wyniku zdarzenia pięć osób zostało przewiezionych do szpitala (czterech ratowników i kierowca skody), w szpitalu zostało hospitalizowanych dwóch ratowników. W działaniach uczestniczyli: cztery zastępy z JRG i KP PSP w Lipsku, grupa operacyjna SKKW, Grupa Specjalistyczna Ratownictwa Technicznego z JRG 10 w Warszawie trzy zastępy oraz zastęp OSP Ciepielów.

W tym dniu były jeszcze następujące zdarzenia: Michałów gm. Rzeczniów – pożar nieużytków JRG Lipsko i OSP Pawliczka, Wielgie gm Ciepielów –  pożar nieużytków OSP  Pawliczka i OSP Bąkowa, trzy zdarzenia w Solcu – woda w dwóch budynkach mieszkalnych i nadłamany konar nad drogą wojewódzką OSP Solec.

lipsko2W trakcie działań prowadzonych przez JRG Lipsko rejon powiatu lipskiego zabezpieczały: OSP Pawliczka, OSP  Krępa Kościelna i OSP Przedmieście Bliższe.

KP PSP Lipsko

o autorze

Redakcja