Wczoraj, w godzinach przedpołudniowych na drodze wojewódzkiej nr 507 doszło do dwóch wypadków z udziałem samochodów osobowych.

Do pierwszego wypadku doszło na odcinku między Wolą Lipowską, a Pieniężnem. Kobieta kierująca pojazdem marki volkswagen golf II straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w przydrożne drzewo. Na miejsce zdarzenia przyjechały dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Braniewie. Ratownicy musieli wykorzystać sprzęt hydrauliczny aby uwolnić kobietę ze zniszczonego pojazdu. Poszkodowana kobieta została przekazana dla zespołu Pogotowia Ratunkowego.

Do drugiego wypadku doszło na odcinku drogi pomiędzy miejscowościami Cieszęta i Henrykowo. Podczas manewru wyprzedzania doszło do zderzenia samochodu osobowego marki Skoda z ciągnikiem rolniczym. W wyniku tego zdarzenia dwie osoby zostały poszkodowane. Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulatory oraz sprawdzili czy nie ma wycieków płynów z uszkodzonych pojazdów. Rozbite szkło oraz elementy konstrukcyjne pojazdów zostały usunięte z drogi.

W obu zdarzeniach udział brały łącznie trzy pojazdy ratowniczo ? gaśnicze: dwa z Jednostki Ratowniczo ? Gaśniczej w Braniewie oraz zastęp OSP Pieniężno. Podczas usuwania skutków zdarzeń ruch na drodze wojewódzkiej był zablokowany w obu kierunkach.

Źródło – elblag24.pl

Zdjęcia – KP PSP w Braniewie

o autorze

Redakcja