W dniu wczorajszym (16.02.2009r.), kilka minut po siódmej, dyspozytor otrzymał zgłoszenie o kolizji w miejscowości Wyrzysk, przy ulicy Bydgoskiej (krajowa dziesiątka). Na miejsce zdarzenia została wysłana miejscowa OSP. Na szczęście nie było osób poszkodowanych. W budynku oprócz Sądu Grodzkiego znajduję się wydział geodezji i kartografii.

Kierujący (47-letni mieszkaniec Łaz) pojazdem ciężarowym marki DAF, jadąc od strony Bydgoszczy, przy wjeździe do miasta na części krajowej dziesiątki wyłożonej kostką brukową wpadł w poślizg. [galeria=2,prawa]Przyczepa odbiła się od barierki, która dzieliła chodnik od jezdni – ta złamała się, a pojazd przednią częścią uderzył mocno w budynek. Kierującemu nic się nie stało i opuścił samochód przed przybyciem służb ratowniczych. Nie było też ofiar wśród pracowników sądu – nie było nikogo w budynku ze względu na wczesną porę zdarzenia. Dyspozytor na miejsce zdarzenia wysłał samochód ratownictwa technicznego Ford (SLRt) i średniego gaśniczego GBMA Stara 28.

[galeria=4,lewa]Działania strażaków polegały przede wszystkim na zabezpieczeniu terenu kolizji i uprzątnięciu płynów eksploatacyjnych z pojazdu. Razem z policją zorganizowali objazdy dla kierowców. Tuż przed godziną dziewiątą przyjechał holownik z Rudy – wtedy pojazd ciężarowy został wyciągnięty, a ruch przywrócono na drodze. Zniszczeniu uległo jedno z pomieszczeń Referatu Powiatowego Ośrodka Dokumentacji Geodezyjnej i Kartograficznej. Droga była nie przejezdna przez dobre dwie godziny.

Foto: OSP Wyrzysk

o autorze

Redakcja