Dziś rano z placu Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie wyruszył rajd rowerowy „Z Westerplatte na Westerplatte”.

Założeniem rajdu jest pokonanie przez siedmiu funkcjonariuszy Komendy sześciusetkilometrowej trasy z Krakowa do Gdańska w przeciągu 5 dni. Wybór trasy ma znaczenie symboliczne – z ulicy Westerplatte, gdzie mieści się siedziba Komendy do gdańskiego półwyspu Westerplatte, który jest jednym z najważniejszych i najbardziej znanych symboli oporu Polski przeciwko najazdowi hitlerowskiemu.

Na dziedzińcu Komendy kolarzy żegnał komendant miejski PSP w Krakowie mł. bryg. Artur Nosek w asyście zastępcy komendanta miejskiego st. bryg. Krzysztofa Mendaka, naczelników wydziałów KM PSP oraz strażaków JRG 1 KM PSP w Krakowie.

Następnie kolarze udali się do Bazyliki św.Floriana na mszę, w której uczestniczył małopolski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie nadbrygadier Stanisław Nowak. Po mszy na dziedzińcu Bazyliki ksiądz prałat Grzegorz Szewczyk błogosławił wyruszających na rajd, a komendant życzył strażakom szczęśliwej drogi.

Foto. KM PSP w Krakowie.

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl