Wystawa o polskich strażakach w Strasburgu

W Parlamencie Europejskim w Strasburgu otwarto we wtorek wystawę „Polska Solidarna w Europie. Polscy strażacy w Szwecji”.

Jest to wspólna inicjatywa szefa MSWiA Joachima Brudzińskiego, europosła Czesława Hoca oraz Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej. Na wystawie znajdują się zdjęcia wykonane przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej, którzy w ubiegłym roku przez prawie dwa tygodnie gasili pożary lasów w Szwecji.

Takimi akcjami jak misja polskich strażaków w Szwecji pokazujemy, że można na nas liczyć i jesteśmy wiarygodni, a ta wystawa jest dowodem tej wiarygodności – powiedział podczas otwarcia wystawy szef MSWiA Joachim Brudziński. – Nasza polska solidarność została sprawdzona poprzez poświęcenie i spotkała się z ogromną wdzięcznością tych, którym pospieszono na pomoc. Chcę podziękować za przejaw tej życzliwości dla polskich strażaków – dodał.

W otwarciu wystawy obok Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji wzięli udział m.in. Minister Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej Marek Gróbarczyk, wiceminister Paweł Szefernaker, strażacy – autorzy fotografii wykonanych w Szwecji, polscy europarlamentarzyści i przedstawiciele Komendy Głównej PSP.

Exit mobile version