Rok 2019 był dobry dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Wyszonkach Kościelnych na Podlasiu. Druhowie wymienili swoje wysłużone samochody.

Wyszonki Kościelne to niewielka miejscowość położona w powiecie wysokomazowieckim, działa w niej prężnie rozwijająca się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej.

W ubiegłym roku druhowie otrzymali dwa samochody. Pierwszy to fabrycznie nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy Mercedes Atego 1630 4×4 z zabudową firmy Bocar, wyposażony jest w zbiornik wody o pojemności 4300 litrów, zbiornik środka pianotwórczego 460 litrów i autopompę o wydajności 3000 litrów na minutę. Kosztował blisko 840 tysięcy złotych.

Druga nowość to bus Fiat Ducato, wcześniej użytkowany był przez podlaską policję i został przekazany jednostce nieodpłatnie. Druhowie we własnym zakresie okleili samochód i zamontowali sygnalizację świetlno-dźwiękową.

Atego zastąpił w jednostce wysłużonego Jelcza, który jest jeszcze w podziale bojowym, z kolei Fiat zastąpił Poloneza. Oba samochody jeszcze w tym roku zostaną sprzedane.

Foto. jednostka 

o autorze

Redakcja/Łukasz