W minioną sobotę na pięknych kaszubskich terenach odbył się kolejny już, bo XIV Piknik Strażacki Gminy Kościerzyna. Jest to impreza organizowana co rok przez Wójta Gminy z okazji Dnia Strażaka.

Podczas niej druhowie z jednostek mieszczących się na terenie gminy mogą sprawdzić swoje umiejętności w sztafecie pożarniczej oraz ćwiczeniu bojowym. Poza tym dużą popularnością wśród strażaków cieszą się pozostałe konkurencje, czyli przeciąganie tzw. „szlaucha” (dla niewtajemniczonych, czyli nie-Kaszubów – węża), wyciskanie ciężarka oraz rzut kulą. Ten wyjątkowy dzień zawsze jest okazją do spotkań, rozmów i wspólnej zabawy w rodzinnej atmosferze. Bo wiadomo, strażacka brać to prawdziwa rodzina.

W tym roku triumfatorem zmagań okazała się jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej z Kłobuczyna. Druhowie ci byli najlepsi zarówno w sztafecie, jak i ćwiczeniu bojowym. Jednak to nie rywalizacja, lecz wspaniała atmosfera i mile spędzony czas był najważniejszy dla wszystkich uczestników. Tegoroczne spotkanie było również okazją do przekazania strażakom sprzętu, którego wartość Wójt Gminy Kościerzyna, Grzegorz Piechowski, ocenił na 40 tys. zł. Głównym celem władz gminnych na ten rok jest zapewnienie druhom jak najwyższego poziomu bezpieczeństwa podczas akcji. Dlatego też, wśród sprzętu znalazły się m.in. sygnalizatory bezruchu, kominiarki, rękawice, mundury bojowe typu nomex czy też hełmy.

Więcej informacji oraz zdjęć możecie znaleźć na stronie jednostki OSP Kłobuczyno: ospklobuczyno.pl

 

 
o autorze

Dominika