W dniach 2-4 września 2016 r. w Wiśle (woj. śląskie) odbyły się XV Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP wg regulaminu CTIF. Zawody rozgrywane były w grupie dziewcząt i chłopców.

Starty odbyły się w dwóch konkurencjach: rozwinięcie bojowe oraz bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami. W zawodach, stanowiących końcową kwalifikację polskich zespołów do XXI Międzynarodowych Zawodów MDP wg CTIF, które odbędą się w Villach w Austrii.

Ogólnopolskie Zawody Sportowo-Pożarnicze MDP to szereg wydarzeń, które trwały przez trzy dni. Piątek był czasem na mały relaks, a także na zwiedzanie miasteczka. Atrakcją był też góralski wieczór na skoczni imienia Adama Małysza.

????????????????????????????????????

Prawdziwe emocje przyszły w sobotę. Wówczas przeprowadzono oficjalną ceremonię otwarcia zawodów. Wtedy to też przez kilka godzin odbywały się starty drużyn. Każda z MDP startowała dwa razy. Zawodnicy rywalizowali w takich konkurencjach jak sztafeta oraz ćwiczenie bojowe, nie zabrakło także musztry. Gdy emocje już nieco opadły, przyszedł czas na wizytę w amfiteatrze im. Stanisława Hadyny i obejrzenie prezentacji poszczególnych województw.

W grupie chłopięcej najlepsza okazała się być MDP Głuchów (woj. wielkopolskie) z wynikiem 1066,72 pkt. Drugie miejsce należało do MDP Skotniki (woj. świętokrzyskie), która zdobyła 1052,75 pkt. Na trzecim miejscu uplasowała się MDP Krzeszów (woj. podkarpackie) otrzymując 1050,66 pkt. Pełną tabelę z wynikami można zobaczyć klikając w ten link.

DSC_0197
W niedzielny wieczór pod remizę w Żdzarach przyjechały wozy OSP, na plac przybyli także okoliczni mieszkańcy, zaczęła grać orkiestra dęta z OSP w Tokarach. Powodem jakże radosnego zamieszania był powrót z Wisły zawodników tworzących miejscowe Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze. Zawodników i opiekunów powitali: rodzice, Wójt Gminy Kawęczyn wraz z Przewodniczącym Rady Gminy oraz Wiceprezes Zarządu Gminnego.

Tekst i zdjęcia nadesłane przez OSP Żdżary

o autorze

Redakcja