Strażacy Państwowej Straży Pożarnej z województwa zachodniopomorskiego wyjechali dzisiaj na trzydniowe ćwiczenia do Niemiec.

W ramach współpracy transgranicznej polscy strażacy wezmą udział w ćwiczeniach pod kryptonimem „JAGERBRUCK 2019”, które odbędą się na poligonie wojskowym w miejscowości Torgelow w Niemczech, położonej około 15 kilometrów od naszej granicy.

Tematyka ćwiczeń obejmuje działania ratowniczo-gaśnicze na wypadek powstania wielkopowierzchniowego pożaru lasu na terenie Republiki Federalnej Niemiec. Natomiast celem głównym manewrów jest ustalenie stopnia przygotowania sił i środków Państwowej Straży Pożarnej do podjęcia działań w ramach współpracy transgranicznej oraz współpracy z modułami pomp wysokiej wydajności Federalnej Służby THW, podczas działań ratowniczo-gaśniczych – informuje Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Policach.

Podczas ćwiczeń nasi strażacy będą mieli do dyspozycji 22 samochody, w tym średnie i ciężkie samochody ratowniczo – gaśnicze, cysterna, samochód wężowy, nośniki wraz z kontenerami oraz lekkie samochody rozpoznawczo – ratownicze i quady.

Foto. KP PSP Police

o autorze

Redakcja/Łukasz