Około godziny 1.40 kierowca samochodu osobowego marki Renault Laguna, jadąc drogą numer 504, wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Zdarzenie miało miejsce na wysokości miejscowości Zajączkowo

Według wstępnych ustaleń policji, do zdarzenia doszło, w wyniku nie dostosowania prędkości do warunków atmosferycznych panujących na drodze. Auto zjechało na lewy pas ruchu, po czym uderzyło w drzewo. 23-letni kierowca został przetransportowany do szpitala z ogólnymi obrażeniami ciała.

[galeria=3,lewa]Mężczyzna dziś rano, po wypisaniu sie ze szpitala na własne żądanie, trafił w ręce policji. Podczas przesłuchania mężczyzna zaczął słabnąć i oficer dyżurny policji wezwał Pogotowie Ratunkowe . Mężczyzna ponownie został hospitalizowany. Wyniki badań mężczyzny wykazały, iż w chwili wypadku był on pod wpływem środków odurzających, zażył amfetaminę, pod której wpływem był w dalszym ciągu.

  • „Art. 178a. § 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
  • § 2. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi na drodze publicznej lub w strefie zamieszkania inny pojazd niż określony w § 1, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.”

Źródło: http://www.elblag24.pl/
Zdjęcia: http://www.elblag24.pl/

o autorze

Redakcja