Zakończył się drugi dzień targów IFRE-EXPO 2023. Były tłumy!

Piątek na IFRE-EXPO okazał się bardzo intensywnym dniem. Impreza przyciągnęła dzisiaj tłumy strażaków i sympatyków z całej Polski.

Drugiego dnia IFRE-EXPO na Targach Kielce Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej zorganizowała Zawody o tytuł NAJTWARDSZY STRAŻAK dla strażaków zawodowych PSP. Najlepszy okazał się Rafał Bereza z Komendy Miejskiej PSP w Chełmie.

Komenda Główna PSP zorganizowała również konferencję podczas której poruszono między innymi takie tematy jak medyczne działania ratownicze w KSRG, rozwój łączności na rzecz alarmowania i ostrzegania ludności oraz wyzwania legislacyjne związane z ustawą o ochronie przeciwpożarowej w aspekcie prewencyjnym.

Na pierwszy ogień poszedł temat wywołujący kontrowersje, a dotyczący projektu ustawy powszechnie znanego pod hasłem  „karetka w każdej gminie”. – W związku z tym, że jednostki straży pożarnej są dobrze rozmieszczone, powstał pomysł, by każda komenda gminna, powiatowa miała swój ambulans, co zagwarantuje nam właściwy poziom realizacji naszych obowiązków. W ramach Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego będziemy wykonywać działania medyczne jako system współpracujący z Państwowym Ratownictwem Medycznym – mówił  nadbryg. dr inż. Adam Konieczny. Strażacy nie mogą przewozić osób wozami strażackimi, karetka umożliwiłaby taką pomoc chociażby dla poszkodowanych druhów. 

Piątek to również gala wręczenia nagród Kielce IFRE-EXPO!

Nagrody za produkty powędrowały do firmy Bogdan Gil za wąż tłoczny FOREST, firmy MindMade | GRUPA WB za Mobilne Centrum Zarządzania Kryzysowego i Łączności Dyspozytorskiej i firmy Aedmax PL z Sokołowa za TRAUMAKIT PRO Modułowy Zestaw R1 – URAZOWY.

Wyróżnienie specjalne Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej trafiło do „SUPRON 1 z Olkusza za kominiarkę barierową Eagle FR PREVENT

W trakcie uroczystej gali wręczono również wyróżnienia i nagrody za aranżację stoisk targowych oraz sposób prezentacji.

Wyróżnienia Top Design za atrakcyjny styl wystąpienia targowego otrzymała: firma BEZALIN z Bielska-Białej, firma BOGDAN GIL z Bielska-Białej i firma DEVA Poland z Cieszyna.

Nagrodę Top Design za stoisko przygotowane z klasą i rozmachem przyznano firmie FIRE-MAX.

Nagrody Top Design  za elegancką i kompleksową prezentację targową przygotowaną na wysokim poziomie otrzymały następujące firmy: ARIES POWER EQUIPMENT z Warszawy, Brandbull International Oddział w Polsce z Kalisza, LUXECASTING POLAND BODTECH z Wodzisławia Śląskiego.

W trakcie targów odbyła się również Odprawa Dyrektorów Oddziałów Wojewódzkich Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Jutro ostatni dzień targów IFRE-EXPO. Tereny targowe otwarte są dla wszystkich do godziny 15.

Pamiętajcie, G-3 to stoisko remiza.pl.

Exit mobile version