Zakończyła się budowa nowej strażnicy w Rudzie Śląskiej

Do końca roku strażacy Państwowej Straży Pożarnej z Rudy Śląskiej zakończą przeprowadzkę do nowej strażnicy. Na jutro zaplanowano uroczyste otwarcie obiektu.

Strażnica zlokalizowana jest przy ulicy Piotra Niedurnego, na działce o powierzchni prawie 1,3 ha.

Na parterze budynku znajduje się hala garażowa na osiemnaście pojazdów, Stanowisko Kierowania KM PSP, szatnie, stanowisko do mycia pojazdów, stanowisko naprawcze, stacja obsługi ODO, magazyny, toalety, sala operacyjna, serwerownia i sala OGNIK. Natomiast na pierwszym piętrze zlokalizowane są pomieszczenia dla kierownictwa i pracowników Komendy Miejskiej PSP i Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej, pokoje do wypoczynku, pokoje dla kadetów, toalety, sala wielofunkcyjna, pomieszczenia socjalne i gospodarcze, kuchnia z jadalnią, siłownia itp. Do tego wybudowana została wieża do suszenia węży.

Budowa rozpoczęła się pod koniec 2022 roku i pochłonie ponad 37 milionów złotych. Środki pochodzą z rezerwy premiera na 2022 roku i tegorocznego budżetu państwa. 

Zmiany, zmiany

Nowa strażnica to również nowa organizacja struktur Komendy Miejskiej PSP w Rudzie Śląskiej. Zlikwidowane zostaną jednostki ratowniczo – gaśniczej nr 1 i 2, a w ich miejscu powstanie jedna, zmiany mają wejść w życie 1 stycznia 2024 r.

foto. ogn. Dawid Strączek/KM PSP Ruda Śląska

Exit mobile version