Zakupy Państwowej Straży Pożarnej w pierwszym kwartale 2023 roku

Foto. Sebastian Komorowski

W pierwszym kwartale jednostki organizacyjne Państwowej Straży Pożarnej zamówiły samochody warte prawie 39 milionów złotych.

Najwięcej zamówiła Komenda Wojewódzka PSP w Łodzi. Za ponad dwanaście milionów złotych firma Moto-Truck dostarczy dwa średnie i siedem ciężkich samochodów ratowniczo – gaśniczych.

Firma Fire-Max zdobyła zamówienie Komendy Wojewódzkiej PSP w Krakowie na dostawę dwóch drabin dla JRG Wieliczka i JRG Zakopane, zamówienie KW PSP w Kielcach na dostawę drabiny dla JRG Sandomierz i zamówienie KW PSP w Olsztynie, ale tutaj trzeba czekać na rozstrzygnięcie Krajowej Izby Odwoławczej.

Firma Rosenbauer wygrała przetarg na dostawę drabiny dla Komendy Miejskiej PSP we Wrocławiu.

Komenda Wojewódzka PSP w Toruniu rozstrzygnęła przetarg na dostawę czterech nośników kontenerów, który został ogłoszony w ramach projektu ‘Wsparcie systemu ratowniczo – gaśniczego’. Wygrała firma Szczęśniak, która dostarczy samochody do komend w Golubiu-Dobrzyniu, Myśliborzu, Częstochowie i Płocku.

Przetargi na średnie i ciężkie samochody prowadzą komendy PSP z województwa mazowieckiego. Do tej pory przetarg udało się rozstrzygnąć Komendzie Powiatowej PSP w Nowym Dworze Mazowieckim. Firma Szczęśniak za prawie 1,3 mln zł dostarczy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy.

W najbliższych miesiącach nowy samochód, a dokładnie ciągnik siodłowy otrzyma Szkoła Główna Służby Pożarniczej. Dostawcą jest firma WTC Sp. z o.o. – dealer DAF-a.

Exit mobile version