Posterunek straży pożarnej przy gdańskim Ujeścisku po pięciu latach od otwarcia będzie pełnoprawną jednostką ratowniczo-gaśniczą – informuje Radio Gdańsk.

Jest to możliwe ponieważ Komenda Miejska PSP w Gdańsku otrzymała piętnaście dodatkowych etatów.

To bardzo dobra wiadomość dla mieszkańców i, nie ukrywam, straży pożarnej. Musimy na te etaty zrobić nabór i zatrudnić nowych strażaków. To spowoduje, że będzie więcej ratowników na zmianie służbowej, a jednostka będzie działać w pełnym zakresie – powiedział w rozmowie z Radiem Gdańsk Pomorski Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Piotr Socha.

Obecnie w Posterunku JRG 2 pełni służbę sześciu strażaków, dzięki dodatkowym etatom jeszcze w tym roku ma być ich ośmiu. Obszar chroniony Posterunku to ponad 44 km2 i około 50 tysięcy mieszkańców.  

Komendant przyznaje, że są trudności z funkcjonowaniem Posterunku.

Posterunek działa, ale mamy trudności organizacyjne. Obecnie służbę pełnią tam strażacy z innych jednostek. Musimy ich zmieniać, co jest uciążliwe – przyznaje Piotr Socha.

W sumie województwo pomorskie otrzymało 21 etatów, 15 z nich otrzymała komenda w Gdańsku, a pozostałe komendy w Pruszczu Gdańskim i Wejherowie.

Foto. KM PSP Gdańsk Na podstawie. Radio Gdańsk

 

 

 

 

 

 

o autorze

Redakcja/Łukasz
Kontakt: lukasz@remiza.pl