Dzisiaj, krótko przed północą, około godziny 23:40 na pograniczu Marek i Warszawy doszło do dość niebezpiecznego zdarzenia drogowego z udziałem samochodu ciężarowego.

Kierujący pojazdem ciężarowym podróżując w kierunku Warszawy zasłabł przed skrzyżowaniem z Trasą Toruńską. Wskutek tego stracił panowanie nad pojazdem i zjechał w pas rozdzielający pasy ruchu. Nie do końca wiadomo, czy pomogło szczęście, czy też kierowca w ostatniej chwili zdążył zareagować resztką sił.

Samochód po uderzeniu w barierkę energochłonną staranował jeden z sygnalizatorów świetlnych i skierował się ponownie na właściwy pas ruchu, po czym zatrzymał się na wysepce przejścia dla pieszych. Niestety, w wyniku tego zdarzenia w pojeździe uszkodzeniu uległ bak paliwa, które dość intensywnie rozlało się po obu stronach głównej mareckiej arterii.

Kierowca został zaopatrzony przez Zespół Ratownictwa Medycznego, a przybyłe jednostki Straży Pożarnej wraz z Policją zamknęły ruch w obu kierunkach, by powstrzymać rozjeżdżanie powstałego rozlewiska. Z czasem udało się otworzyć jeden z pasów skrętu w Trasę Toruńską, a po przyjeździe służb technicznych zneutralizować paliwo. Sytuację udało się opanować po około dwóch godzinach, a ze szpitala dotarła informacja, że kierowca ciężarówki wraca do zdrowia.

Wypada w tym miejscu podziękować przejeżdżającym kierowcom, którzy zabezpieczyli wstępnie miejsce zdarzenia przy pomocy trójkątów ostrzegawczych. Być może dzięki temu udało się uniknąć kolejnego zdarzenia drogowego, do którego mogło doprowadzić przejechanie zbyt późno dostrzeżonej plamy paliwa.

Siły i środki:

  • 681[M]21 JRG PSP Wołomin
  • 689[M]85 OSP Marki
  • Zespół Ratownictwa Medycznego z Marek
  • Wydział Ruchu Drogowego z Wołomina
  • Policja z Marek
  • Służba Drogowa

o autorze

Pedros