W dniu 1 lipca br. o godz. 20:46 w Wołowie przy ulicy Komuny Paryskiej doszło do zawalenia się konstrukcji dachu budynku po dawnym kinie, a obecnie od wielu lat nieużytkowanym.

Z informacji jakie uzyskał KDR na miejscu zdarzenia wynikało, że w budynku nie przebywały osoby. W trakcie przeprowadzonego rozpoznania ustalono, że jedne drzwi do budynku nie były zamknięte, w związku z czym podjęto decyzję o przeszukaniu gruzowiska, aby wykluczyć obecność osób poszkodowanych.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą „Wrocław”, a do czasu jej przybycia zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono wodę oraz prąd doprowadzone do budynku. Następnie przeszukano gruzowisko z podnośnika hydraulicznego przy pomocy kamery termowizyjnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej dokonano przeszukania gruzowiska przy pomocy dwóch wyszkolonych psów, które pracowały niezależnie jeden po drugim.

Na podstawie przeprowadzonych działań poszukiwawczych wykluczono możliwość przebywania osób poszkodowanych pod gruzami.

Na miejsce zdarzenia przybył Starosta Wołowski, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Wołów oraz Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

Łącznie w działaniach, które trwały 3,5 godziny udział brało 12 strażaków z PSP oraz 20 strażaków z OSP.

Źródło: KP PSP Wołów 

o autorze

Redakcja/Łukasz