W sobotę 9 marca, w godzinach od 9:00 do 13:00 w Ochotniczej Straży Pożarnej w Lini (woj. pomorskie) zorganizowano akcję poboru krwi dla ciężko chorego Czesława Elwart. 77 – letni mieszkaniec aby przeżyć potrzebuje stałych transfuzji krwi.

Organizatorem zbiórki był syn chorego – dh Waldemar Elwart. Ogromny wkład w organizację mieli również druhowie z OSP Linia. Pomogli oni poprzez m.in. udostępnienienie remizy oraz przygotowanie ciepłych napoi oraz słodkiego poczęstunku, który czekał na gości w specjalnie przygotowanym pomieszczeniu w jednostce. Autobus z centrum krwiodawstwa w Słupsku, w którym pobierano krew znajdował się na placu przed budynkiem jednostki.

Przeprowadzona wcześniej kampania informacyjna (m.in przez druhów strażaków) nagłośniła sprawę tak, że liczba chętnych przerosła oczekiwania wszystkich, a przede wszystkim załogę autobusu, która nie była przygotowana na tak ogromną ilość krwiodawców.

Chętnych do oddania krwi nie brakowało. Strażacy również pokazali, że pomoc mają we krwi i wraz innymi oddawali ją dla dobra sprawy. Do poboru zgłosiło się osoby. Łącznie oddano 14,850 litrów krwi. Każdy z krwiodawców otrzymał 8 czekolad i batonika. Dziękujemy wszystkim, który oddali krew.

Pamiętajcie, że krew jest bardzo cennym płynem. Może ją oddać każda osoba, która przeszła pozytywnie badanie lekarskie poprzedzające pobranie krwi i jest w wieku od 18 do 65 lat oraz wadze powyżej 50 kg.

Jako redakcja chcielibyśmy podziękować za zaproszenie, ciepłe powitanie z poczęstunkiem i możliwość poznania jednostki. Mamy nadzieję, że dalsza współpraca będzie szybko kwitnąć.
&

o autorze

Redakcja