OSP Blizanów informuje: złe warunki pogodowe i zalegający lód na drogach gminy Blizanów były przyczyną dwóch kolizji drogowych.


Do pierwszego zdarzenia, do którego została zadysponowana jednostka OSP Blizanów doszło w piątek 12 lutego w miejscowości Łaszków. Samochód ciężarowy na łuku drogi wpadł w poślizg i wylądował w przydrożnej zaspie, a podróżujący za nim kierowca samochodu dostawczego nie zdołał wyhamować i uderzył w tył masywnej naczepy. Kierowca busa został zbadany przez zespół karetki pogotowia i pozostał na miejscu. Działania straży trwały ok. godziny, polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i posprzątania fragmentów rozbitych pojazdów.

Do drugiej kolizji drogowej doszło we wtorek 16 lutego w miejscowości Blizanówek. Podczas wymijania rowerzysty czołowo zderzył się samochód osobowy BMW z dostawczym Mercedesem. W tej kolizji również działania strażaków z Blizanowa ograniczyły się na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i neutralizacji płynów eksploatacyjnych, a po czynnościach policji strażacy posprzątali pozostałości powypadkowe. Akcja trwała ponad godzinę.

Opis i zdjęcia: OSP Blizanów

o autorze

Redakcja