W sobotę, 23 maja 2015 roku około godziny 22:30 do dyżurnego SK KP PSP w Polkowicach wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu drogi krajowej numer 3 z wjazdem do miejscowości Sucha Górna koło Polkowic. Na miejsce zdarzenie skierowano niezwłocznie wszystkie służby ratownicze.

Jak się okazało zderzeniu uległy dwa samochody osobowe oraz pojazd dostawczy. Według relacji uczestników zdarzenia kierująca pojazdem osobowym marki Peugeot rozpoczęła manewr hamowania, ponieważ zapaliło się czerwone światło. Kierujący BMW, aby nie najechać na tył Peugeota zjechał na prawą nitkę drogi, zajeżdżając drogę dostawczemu Fiatowi. Fiat, by uniknąć zderzenia z BMW odbił w prawo, po czym uderzył w dwa słupy sygnalizacji świetlnej. Kierujący BMW próbował jeszcze zrobić miejsce kierowcy Fiata, niestety na tyle niefortunnie, że uderzył w bok Peugeota. Na wskutek tego zdarzenia kierowca dostawczego Fiata został przewieziony do szpitala.

Na zdarzenie drogowe najechał Zespół Ratownictwa Medycznego P-8 z Głogowa, który udzielił pomocy medycznej poszkodowanym w zdarzeniu.

Znacznemu uszkodzeniu uległa sygnalizacja drogowa na tym skrzyżowaniu. Odcinek drogi na którym było zdarzenie został całkowicie zablokowany.

Siły i środki:

  • 531[D]21 – GBA 2,5/16 Mercedes Benz Atego 1329AF – JRG Polkowice
  • 531[D]25 – GCBA 5/32 MAN TGM 18.340 – JRG Polkowice
  • P8 – Mercedes Benz Sprinter – ZRM Polkowice
  • S5 – Mercedes Benz Sprinter Bluetec – ZRM Polkowice
  • B992 – Kia Cee’d SW II – KPP Polkowice
  • B998 – Opel Corsa – KPP Polkowice
  • Służby drogowe

o autorze

Waldemar Szańkowski
Od wielu lat interesuję się pracą strażaka czy też policjanta. Od około 2 lat zacząłem interesować się również fotografią. Z aparatem jestem na miejscu zdarzeń drogowych, pożarów i innych zdarzeń, w których interweniują służby mundurowe. Już niebawem podejmę pracę w MSW.