Dwa zestawy kolejowe zderzyły się w środę kwadrans po 22.00 na stacji w Błotnicy Strzeleckiej. Cztery osoby ranne trafiły do szpitala. W akcji ratunkowej brało udział osiem jednostek straży pożarnej. Wszystko wskazuje na to, że na pociąg techniczny wykonujący prace na torowisku, najechał zestaw dwóch lokomotyw, który z nieznanych powodów został skierowany na ten sam tor.

– Cztery osoby zostały zaopatrzone i zabrane do szpitala przez zespół ratownictwa medycznego – relacjonuje st. kpt. Piotr Zdziechowski z Państwowej Straży Pożarnej w Strzelcach Opolskich.

W wyniku zderzenia oba pociągi wypadły z torów. Strażacy musieli także przepompować olej napędowy wyciekający z jednego z nich. Na czas prowadzenia akcji, ruch kolejowy na trasie z Opola w kierunku Śląska przez Strzelce Opolskie został całkowicie wstrzymany.

– W tej chwili ciężko powiedzieć dlaczego pociągi spotkały się na jednym torze i doszło do zderzenia. Ustali to specjalna komisja badająca wypadki kolejowe, oraz pracujący na miejscu policjanci wraz prokuratorem – informuje podinsp. Wojciech Krzeszowski, dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu. Wiadomo, że kierujący zestawem lokomotyw mężczyzna był trzeźwy. Prowadzącemu pociąg techniczny, ze względu na obrażenia trzeba było pobrać krew do badań.

&

Autor: Agnieszka Pospiszyl / Tygodnik Strzelec Opolski

o autorze

Redakcja