28 września o godzinie 7:20 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Sochaczewie odebrał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 50 z ulicą Sochaczewską w Młodzieszynie.

Do zdarzenia zadysponowane zostały dwa zastępy z sochaczewskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP oraz dwa zastępy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Młodzieszynie. Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że ciągnik siodłowy marki Mercedes z naczepą typu cysterna (pusta) uderzył w tył naczepy samochodu ciężarowego DAF przewożącego towar spożywczy.

W chwili przybycia zastępów kierowca samochodu DAF znajdował się poza pojazdem i nie uskarżał się na żadne dolegliwości. Kierujący Mercedesem pozostawał przytomny w rozbitej kabinie samochodu.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów, ewakuacji poszkodowanego z pojazdu i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy (zaopatrzenie ran ciętych oraz unieruchomienie złamanej kończyny dolnej) do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego.

KP PSP Sochaczew Foto. OSP Młodzieszyn

o autorze

Redakcja/Łukasz