Pierwszego sierpnia, o godzinie 14:55, w miejscowości Florentyna w powiecie kaliskim doszło do groźnego wypadku drogowego. Zderzyły się cztery samochody osobowe. Ranne zostały cztery osoby.

Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zostały skierowane służby ratownicze. Dyspozytor miejskiego stanowiska kierowania PSP w Kaliszu zadysponował dwa zastępy JRG 1 oraz OSP Pólko. W momencie przyjazdu pierwszego zastępu – SLRd z JRG 1 na miejscu były już zespoły ratownictwa medycznego. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz wspólnie z ratownikami medycznymi udzielili pierwszej pomocy poszkodowanym. W wypadku ranne zostały cztery osoby w tym czteroletnie dziecko. Podczas zabierania na szpitalny oddział ratunkowy wszyscy poszkodowani byli przytomni. Obrażenia na szczęście nie były duże. Jedynie czterolatka pozostała w szpitalu na obserwacji, pozostali uczestnicy wypadku na następny dzień zostali wypisani.

Droga wojewódzka przez około godzinę była nieprzejezdna. Policja zorganizowała objazd. Po wykonaniu czynności przez policjantów wydziału ruchu drogowego strażacy usunęli z jezdni pozostałości po wypadku w tym rozlane płyny.

Przyczyną tego niebezpiecznego zdarzenia było nie ustąpienie pierwszeństwa przez kierowcę VW Passata – obywatela Rumunii.

W akcji udział wzięły:

  • SLRd 1/2,5 – Iveco Turbo Daily – JRG 1 Kalisz
  • GCBA 4/24 – Star LE 15.227 – JRG 1 Kalisz
  • SLRd – Peugeot Boxer – OSP KSRG Pólko
  • 3 podstawowe i jeden specjalistyczny ZRM
  • 3 radiowozy policji.
    &

Tekst: Wojciech Śniegula
Zdjęcia: Wojciech Śniegula i Michał Górniewicz – OSP Pólko
Informacje również na:
http://osppolko.kalisz.pl

o autorze

Redakcja