7 sierpnia, ok. 18:30, na drodze krajowej nr 25, w miejscowości Russów doszło do zdarzenia drogowego z udziałem czterech samochodów. W wyniku zdarzenia dwie osoby trafiły szpitala.


Jako pierwsze o całym zajściu poinformowane zostało pogotowie ratunkowe, które przekazało informację do straży pożarnej i policji.

Dyżurny MSK KM PSP w Kaliszu na miejsce zdarzenia zadysponował samochód SLRd z JRG nr 1 w Kaliszu oraz GCBA 5/32 z JRG 2 Kalisz.

Strażacy na miejscu zastali cztery uszkodzone pojazdy: trzy osobowe i jeden dostawczy. Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia pomogli zespołowi ratownictwa medycznego wydostać kobietę z jednego z samochodów, w którym zablokowały się drzwi.

Dalsze czynności polegały likwidacji pozostałości po wypadku oraz zepchnięciu samochodów z jezdni. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

W wyniku późniejszych ustaleń policji, zdarzenie uznano za kolizję drogową, ponieważ osoby zabrane do szpitala po badaniach zostały zwolnione do domów, nie odniosły żadnych poważniejszych obrażeń.

Foto i opis: Wojciech Śniegula

o autorze

Redakcja